Náš příběh

V roce 2015 si náš zakladatel Lukáš Matějček plnil v Indii svůj velký cestovatelský sen. Při toulkách spletitými uličkami pouštního města Jaisalmer ho zaujal obchod s koženými výrobky. Batoh, který si chtěl pořídit, ale nebyl na prodej. Charismatický prodejce Dinesh, kterému se později vžilo jméno Dennis, Lukášovi nabídl, že mu úplně stejný batoh nechá na místě ušít. Lukáš souhlasil, strávil několik hodin v dílně a pozoroval cestu svého batohu od samého začátku až do posledního stehu. Když se vrátil domů, nosil batoh všude s sebou. Po téměř dvou letech byl stále jako nový a neztratil ani kousek ze svého šarmu. Protože mu ho přátelé často chválili, řekl si, že by byla škoda nechat si ho pro sebe. Našel zaprášenou vizitku od Dennise a poslal mu několik návrhů batohů, které sám nakreslil. Společně s nimi poslal taky všechny své úspory, a tak mu nezbylo nic než naděje. Za pár měsíců už ale seděl ve svém pražském bytě s krabicí plnou originálních kožených výrobků, které k němu urazily více než 6 000 kilometrů. Ten pocit byl k nezaplacení.

Výroba

Poctivá ruční výroba je to, co činí Bagind jedinečným. Cesta každého nového modelu začíná u nás na papíře. Lukáš rozkreslí návrh a společně s týmem ho vyladí k dokonalosti. Myslíme při tom na vlastní zkušenosti ale i na vaše přání a připomínky. Jakmile je návrh hotový, putuje k Dennisovi do Indie. Ten vyrobí prototyp podle zadání a s nejbližší zásilkou ho pošle k nám. Pokud se nám líbí, stačí ho jen pojmenovat a vyslat ho za vámi. Takhle jednoduché to je!

Všechny naše výrobky se vyrábí v několika rodinných domech uprostřed indického města Jaisalmer. Už od ranních hodin tu klapají šicí stroje a život se tu téměř nezastaví. Desítky šikovných pracovníků tu každý den ručně vyrábí výrobky Bagind podle tradičních postupů, které mají v Dennisově rodině tradici už více než 65 let. Jeho prarodiče kdysi dokonce šili pro indickou královskou rodinu.

Výrobě vévodí pravá kozí kůže. Dennis vybírá jen tu nejkvalitnější, která má původ v Indii.  

K opracovávání používáme výhradně přírodní látky bez chemických příměsí. Kromě samotné kůže naše výrobky tvoří i originální látkové podšívky, z velké části také od indických dodavatelů.

Zpracování kůže má v samotné Indii tradici už několik století. Mezi proslulé regiony patří Kohlapur, Západní Bengálsko nebo Rádžasthán, kde se nachází právě Jaisalmer. Kromě batohů a tašek se můžete často setkat i s bohatě zdobenou koženou obuví, koňskými sedly a jinými doplňky.

Nadace

Indie toho pro nás udělala hodně a tak přišla s oplácením řada na nás. Už dva roky spolupracujeme s neziskovou organizací MOST ProTibet, která se dlouhodobě věnuje rozvojové pomoci v Himálaji. Zde pomáhá stovkám tibetských dětí, které do Indie utekly za lepším životem. MOST ProTibet úzce spolupracuje s charitativní organizací Tibetan Homes Foundation, kterou v roce 1962 založil samotný Dalajláma a která dnes pomáhá více než 2 500 dětí z tibetských rodin na cestě k lepšímu vzdělání. A to i díky vám!

Za každý prodaný Bagind věnujeme část výdělku na nákup sešitů, učebnic a dalších pomůcek, které pomohou malým školačkám a školákům k lepší budoucnosti.

2018

V roce 2018 jsme uspořádali první dobročinnou akci s názvem Štědrovíkend. Ta vynesla organizaci Most PROTibet celkem 16 438,- Kč.

2019

O rok později jsme společně darovali částku 75 895,- Kč, která putovala na nákup učebnic a psacích potřeb.

2020

Dosud rekordní částku jsme darovali na přelomu desetiletí. Do Indie putovalo celkem 274 250,- Kč.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?