NAKUPTE ZA STARÉ CENY: Od 10. 10. zvyšujeme ceny vybraných výrobků. Udělejte si radost ještě dnes. 🎒

Ruční výroba a český design

Tradice a poctivost. Indie a Česká republika. Bagind. Kožené výrobky s příběhem. Navržené s láskou tady v České republice, vyrobené v Indii podle tradičních postupů.

Vydejte se s námi do země králů, indického Rádžasthánu

Ruční výroba kožených kabelek a batohů od Bagind začíná v indickém státu Rádžadsthán v městečku Jaisalmer. Menší městečko ležící v samém srdci Thárské pouště. Dominuje mu obrovské opevnění z půlky 12. století. Indové městu přezdívají Zlaté město, neboť jeho barva splývá s všudypřítomnou pouští. Takových městeček v Indii najdete spousty, co však Jaisalmer odlišuje od ostatních, je kožedělná výroba. Město je už odnepaměti spojené s výrobou kožených doplňků. Takřka v každé rodině proto natrefíte na zručného člověka, který se tomuto umění věnuje.
Nejprodávanější
Headley

Headley

2 990 Kč
Aside background image

Vracíme se ke kořenům

Naše výrobky vyrábíme z pravé kozí kůže. Kozy jsou v Indii chovány tradičně a s úctou. Kůže je vedlejší produkt masného průmyslu, bez našeho přičinění by se nevyužila. Využíváme materiál, pro který by jinak nebylo uplatnění. Pravá kůže s námi putuje již odnepaměti. V dnešní době se naštěstí vracíme ke kořenům a oceňujeme kvalitní přírodní materiál.
Kůže stejně jako každý přírodní materiál neustále pracuje. Proto může vlivem každodenního nošení občas popraskat. Je vhodné ji proto dopřát tu nejlepší péči. V naší nabídce proto najdete kvalitní včelí vosk, který váš batoh či kabelka jistě ocení. Typická hnědá barva časem patinuje. Je to přirozený a kýžený proces oxidace. Váš kožený kousek tak zraje stejně jako vy.
Včelí vosk balení

Včelí vosk balení

490 Kč
Náš Dennis a jeho rodina

Náš Dennis a jeho rodina

Lukáš se s Dennisem poznal na své první cestě po Indii v roce 2015. Přivezl si od něj první batoh, který nesundal dva roky z ramen. Protože si batoh tak zamiloval, rozhodl se s ním zase spojit a společně se domluvili na spolupráci. Tradiční výroba kožených doplňků se v Dennisově rodině předává z otce na syna. Jeho dědeček své kousky dokonce prodával indické královské rodině. Lukáš se po letech stal už součástí Dennisovy rodiny. Před dvěma lety jej znovu v Jaisalmeru navštívil, takřka denně u nás v Bagind slyšíme Dennisův typický přízvuk skrz telefonní rozhovory s Lukášem. Díky Dennisovi máte možnost i vy, naši zákazníci, poznat indickou kulturu a její bohatství.

Jak vzniká můj Bagind?

Výběr kůže
01

Výběr kůže

Dennis a jeho přátelé vybírají tu nejkvalitnější kůži, která nenese stopy po jizvách či jiných vadách. Výrobě batohů se věnoval už jeho dědeček, který výrobky prodával i královské rodině.
Fáze naložení
02

Fáze naložení

Kůže se nejprve naloží do solného roztoku na 30-40 dní. Sůl napomáhá k samovolnému očistění kůže. Následně se naloží do oleje, aby se zajistila její pružnost a zbytečně se nevysušovala.
Sušení
03

Sušení

Po vydatných koupelích se kůže musí nechat vysušit. Suší se přirozeně venku na slunci, v období děšťů ve speciální místnosti. Díky tomuto přirozenému procesu dostane kůže svou typicky tmavě hnědou barvu.
Výroba
04

Výroba

Probíhá v rodinných domech, které sdružuje náš Dennis. Díky vám dáváme práci přes 100 lidem. Rodinný dům tvoří jedna velká rozvětvená rodina. V prvním patře pracují muži, nahoře si hrají děti.

Logistický dům v Jaisalmeru

Jeden z rodinných domů zastává funkci logistického centra. Tam probíhá poslední kontrola kvality, balení a příprava výrobků na expedici.

Cesta nočním vlakem

Dennis všechny výrobky naloží na noční vlak, který putuje skrz celou Thárskou poušť do hlavního indického města Dillí.

Připoutejte se prosím, odlétáme

Z Dillí putují výrobky letadlovou dopravou přes Německo či Anglii směrem do Prahy.

Ani D1 nás nezastaví

Z Prahy nám výrobky do Ostravy doveze velké nákladní auto. Cesta z Indie až do Ostravy zabere 6-10 dní.

Hurá, jsme na místě

V našem logistickém centru pak výrobkům vdechujeme duši ražením loga a případně iniciály.

Přejeme pohodlné nošení

Z Ostravy vám pak naše Denisa pošle kožený kousek až domů a nebo si jej můžete vyzvednout na prodejně.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?