NAVŠTIVTE NÁS NA PRODEJNÁCH: PRAHA, BRNO, OSTRAVA A OLOMOUC
OBJEVTE NAŠE NEJPRODÁVANĚJŠÍ KOUSKY.
OBJEVTE NAŠE NOVINKY Z KOLUMBIE.

5 tipů pro eco-friendly kempování

Milujete vyrážet vstříc dobrodružství do nádherné přírody a usínat jen tak, s hvězdami nad hlavou? I kempování má ovšem svá pravidla, která bychom měli dodržovat, aby byl dopad na životní prostředí co nejmenší. Chovejme se k matce přírodě s úctou. Stokrát nám to vrátí svými překrásnými dary.
Ironií je, že co přijedeme při kempování obdivovat, často svým jednáním zničíme. Ať už je to ničení vegetace, zanecháním odpadu nebo kácení dřevin, dopad venkovní rekreace může být pro životní prostředí devastující.
Všechny čtyři české národní parky hlásí za loňský rok vyšší návštěvnost. Krkonoše loni navštívilo až šest milionů lidí, což z nich dělá jeden z nejnavštěvovanějších národních parků v Evropě. Národní park České Švýcarsko loni navštívilo přibližně 750 tisíc turistů.

1. tip: Připravte si jídlo předem a vše a zabalte do eko krabiček.
Zodpovědné plánování jídla začíná zhodnocením, kolik jídla vlastně celá rodina při kempování opravdu sní. Všechny krabičky na jídlo bezpečně uložíte do tašky Boxey, která je speciálně upravená právě na cestování s krabičkami na jídlo. Popřemýšlejte o tom, jak jsou vybrané potraviny baleny. Dehydrovaná jídla a další pokrmy se obvykle balí do plastů na jedno použití a jiných materiálů poškozujících životní prostředí. Místo použití jednorázových produktů, jako jsou plastové fólie, zvolte obaly z včelího vosku, které mají lehčí ekologické stopy.

Seznamte se s Boxey

Prostorná hnědá kožená taška s odnímatelnými popruhy, díky kterým ji můžete nosit přes rameno i v ruce. Vznikla na přání našich zákazníků, kteří hledali větší pracovní tašku, do které by schovali i krabičku s obědem. A tak vznikla Boxey. Uvnitř najdete pestrobarevnou klikatou podšívku a dvě postranní kapsy na zip na peněženku, klíče i telefon.
Boxey

Boxey

2 990 Kč

2. tip: Nepoužívejte plastové lahve na jedno použití.
Alternativ k plastovým lahvím je dnes nespočet. Místo nákupu jednorázových plastových lahví na vodu investujte do těch z ekologických materiálů. Opakovaně použitelné nádoby se často vyrábějí z dvoustěnné vakuově uzavřené nerezové oceli, což poskytuje další bonus - voda vydrží déle příjemně studená. Navíc jsou tyto lahve mnohem odolnější.

3. tip: I při kempování lze umývat nádobí šetrně k životnímu prostředí.
Umývání nádobí může mít při kempování obrovský dopad na životní prostředí, a to kvůli množství spotřebované vody, škodlivým mýdlům a chemickým prostředkům. Použijte raději biologické alternativy, které navíc nenechají žádné stopy na kůži.

4. tip: Vaření a příprava pokrmů při kempování.
Začněte investicí do kvalitního nádobí. Nekupujte levné hrnce, které je třeba každý rok vyměňovat. Místo toho se zaměřte na kvalitnější kempingové nádobí, které něco vydrží a neskončí na skládce. Než začnete vařit, přemýšlejte o tom, jak šetřit vodou. Naplánujte si vhodné recepty předem. Skvělým způsobem, jak vrátit přírodě to, co nám dává, je kompostovat. Kompostování ale neznamená vyhodit banánovou slupku do lesa. Může trvat až dva roky, než se banán v přírodě rozloží!

5. tip: Ujistěte se, že jste za sebou nenechali žádný odpad.
Poslední bod je asi ten nejdůležitější. Užili jste si při kempování skvělé chvíle a je na čase vrátit se do reality? Na veškerý odpad použijte ekologicky šetrné pytle a vše (a tím máme na mysli opravdu všechno) vezměte s sebou. Ve městě pak vyhoďte do tříděných popelnic. A nezapomeňte ani na mikroodpady, jako jsou nedopalky cigaret, obaly od potravin, kousky toaletního papíru a podobně.

Vybrali jsme pro vás

Tarano

Tarano

2 590 Kč
Poslední kusy
Leadvy

Leadvy

1 290 Kč
Nejprodávanější
Rodney

Rodney

2 990 Kč
sdílet

Další příběhy

BAG TO SCHOOL - JAK SPRÁVNĚ VYBRAT?

BAG TO SCHOOL - JAK SPRÁVNĚ VYBRAT?

Mezinárodní den jógy: Co jste o józe možná nevěděli

Mezinárodní den jógy: Co jste o józe možná nevěděli

Jóga je skvělý způsob, jak protáhnout a zpevnit tělo. Cvičení jógy a správné dýchání dokáže dělat zázraky. Objevte s námi kouzlo tohoto prastarého cvičení a výrobky Bagind, do kterých se vám vleze vše potřebné do fitka a na hodinu jógy. Namaste!

5 tipů, kam s Bagind na letní dovolenou

5 tipů, kam s Bagind na letní dovolenou

I když už to letos nevypadalo, letní sezóna a teplé počasí se konečně blíží. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější destinace tohoto léta a Bagind kousky, které vám budou zaručeně slušet v letních měsících. Ať už se vypravíte do českých hor, k moři nebo do exotiky. Užijte si bezstarostné chvíle ve společnosti svého parťáka - tašky nebo kabelky Bagind.

Startuje naše kampaň na Hithit!

Startuje naše kampaň na Hithit!

Staňte se součástí našeho nového dobrodružství a zapojte se do naší crowdfundingové kampaně na Hithit.cz, která začala 12. května. Díky vašim příspěvkům podpoříme výrobce v Kolumbii a rozšíříme nabídku o nové produkty z kvalitní hovězí kůže. Dalším milníkem kampaně je veganská výroba, která více šetří životní prostředí. Těšit se také můžete na nové barvy a další výrobky Bagind, jako jsou klíčenky a pouzdra na sluchátka Airpods.

Lukášovy zápisky z cest II.

Lukášovy zápisky z cest II.

Z cestovatelského deníku našeho zakladatele Lukáše Matějčka. O jeho největším dobrodružstvím života. O tom, jak se vydal do džungle Amazonského pralesa poznat kulturu kmenu Waorani.

Lukášovy zápisky z cest I.

Lukášovy zápisky z cest I.

Z cestovatelského deníku našeho zakladatele Lukáše Matějčka o tom, jak se vydal objevovat Jižní Ameriku.

Produkce v Bagind

Produkce v Bagind

Pojďte se s námi podívat na to, jak vytváříme fotky a videa nových výrobků.

Pomáháme tam, kde je to potřeba

Pomáháme tam, kde je to potřeba

Již třetím rokem spolupracujeme s neziskovou organizací MOST Pro Tibet. Za rok 2020 se díky vám podařila vybrat neuvěřitelná částka 274 250,- Kč.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?