Fashion Revolution Week

Tento týden si značky oblečení a doplňků po celém světě připomínají výročí bangladéšské tragédie. 24. 4. 2013 vybuchla v Bangladéši továrna Rana Plaza, ve které v nevhodných pracovních podmínkách denně vznikaly miliony tzv. fast fashion kousků. Tyto nevyhovující podmínky nakonec vyústily v tragédii, při které zahynulo 1 134 lidí.

 

Hnutí FR každoročně vyzývá značky oděvů a doplňků napříč celým světem, aby se zapojily do mezinárodní kapaně za etickou, transparentní a především udržitelnou výrobu. Cílem je ukázat, že lidské životy a zdraví planety jsou značkám přednějším než neomezený zisk.

Bagind a FRW

My se k této iniciativě rádi připojujeme, protože podmínky, ve kterých naši výrobci pracují nám nejsou lhostejné. Stejně tak kůži, kterou jako druhotný produkt masovýroby zpracováváme, považujeme za jeden z nejudržitelnějších materiálů.

Aside background image

V rámci naší výpravy do Indie jsme ve výrobě strávili několik dní, poznávali ji krok za krokem a můžeme se tak zaručit za své dodavatele až do úrovně 2. dodavatelského řetězce. Všichni mají ve výrobě důstojné pracovní podmínky a dostatečné kapacity.

Rozhodně v našich výrobách nedochází k dětské práci a všichni zaměstananci jsou férově odměněni. Pozice se v naší tradiční výrobě dědí z generace na generaci a nejsou výjimkou ani krátkodobé brigády, kdy si jinde zaměstnaní lidé chtějí přivydělat manuální prací, která je baví a je jim blízká.

Naši výrobci

Zde jsou naši výrobci společně s Lukášem před jedním z rodinných domů v Jaisalmeru, kde výrobky Bagind vznikají. Všichni na fotografii v tomto domě pracují, část z nich ho i obývá. Jedná se o vzdálené příbuzné našeho "vedoucího výroby" Dennise (2. zleva). 

Aside background image

Prohlédněte si naši výrobu

Symbolickým nápisem "I made your clothes" se tedy hrdě připojujeme k týdnu udržitelné módy a férových podmínek pro výrobce. Pokud by Vás zajímala podrobnější prohlídka naší indické výroby, navštivte náš instagram, kde ve výběrech najdete videoprohlídku komentovanou Lukášem.

Děkujeme, že ani Vám nejsou udržitelnost a vyhovující pracovní podmínky lhostejné.

sdílet

Další příběhy

Jaro s Bagind

Jaro s Bagind

Jaké Bagind kousky skvěle doplní Váš jarní šatník a jsou pro jaro přímo stvořené? Objevte naše tipy.

Seznamte se s našimi výrobci

Seznamte se s našimi výrobci

Poznejte naše indické výrobce Dennise a Deepeshe a kolumbijského výrobce Lindermana.

Kožený Valentýn

Kožený Valentýn

Tipy na valentýnské dárky pro muže i pro ženy. Udělejte si letos krásný kožený Valentýn!

Cukroví z tsampy

Cukroví z tsampy

Ochutnejte cukroví z tradiční himalájské tsampy.

Vánoční dárky pro ni

Vánoční dárky pro ni

Výběr těch nejlepších vánočních dárků z pravé kůže pro maminku, babičku, sestru i kamarádku.

Vánoční dárky pro něj

Vánoční dárky pro něj

Přinášíme výběr dárků pro muže, které chcete potěšit poctivě vyrobeným dárkem. Tipy na dárky pro tatínka, dědečka, bráchu i manžela.

Diwali: svátek světel

Diwali: svátek světel

Diwali, neboli také festival světel, je jedním z nejvýznamnějších hinduistických svátků. Jeho oslavy probíhají 5 dní a provází je spousta duchovních ceremoniálů a dalších zvyklostí.

Návštěva Indie: kulturní šok

Návštěva Indie: kulturní šok

6 statečných z řad našeho týmu se vydalo na třítýdenní výpravu do daleké extotické Indie, kde sídlí naše výroba. Jaké byly první dojmy? Jak se indický život liší od toho našeho? To a mnohem víc jsme pro Vás sepsali v následujícím článku.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?