INICIÁLY ZDARMA 💯 Nechte si orazit vybraný Bagind. Jen do 6. prosince.
🎄 ADVENTNÍ KALENDÁŘ: Už jste si vyloupli odměnu?
DÁRKY BEZ STAROSTÍ 🎁 Nevhodný dárek Vám bezplatně vyměníme až do konce ledna.

Fashion Revolution Week

Tento týden si značky oblečení a doplňků po celém světě připomínají výročí bangladéšské tragédie. 24. 4. 2013 vybuchla v Bangladéši továrna Rana Plaza, ve které v nevhodných pracovních podmínkách denně vznikaly miliony tzv. fast fashion kousků. Tyto nevyhovující podmínky nakonec vyústily v tragédii, při které zahynulo 1 134 lidí.

 

Hnutí FR každoročně vyzývá značky oděvů a doplňků napříč celým světem, aby se zapojily do mezinárodní kapaně za etickou, transparentní a především udržitelnou výrobu. Cílem je ukázat, že lidské životy a zdraví planety jsou značkám přednějším než neomezený zisk.

Bagind a FRW

My se k této iniciativě rádi připojujeme, protože podmínky, ve kterých naši výrobci pracují nám nejsou lhostejné. Stejně tak kůži, kterou jako druhotný produkt masovýroby zpracováváme, považujeme za jeden z nejudržitelnějších materiálů.

Aside background image

V rámci naší výpravy do Indie jsme ve výrobě strávili několik dní, poznávali ji krok za krokem a můžeme se tak zaručit za své dodavatele až do úrovně 2. dodavatelského řetězce. Všichni mají ve výrobě důstojné pracovní podmínky a dostatečné kapacity.

Rozhodně v našich výrobách nedochází k dětské práci a všichni zaměstananci jsou férově odměněni. Pozice se v naší tradiční výrobě dědí z generace na generaci a nejsou výjimkou ani krátkodobé brigády, kdy si jinde zaměstnaní lidé chtějí přivydělat manuální prací, která je baví a je jim blízká.

Naši výrobci

Zde jsou naši výrobci společně s Lukášem před jedním z rodinných domů v Jaisalmeru, kde výrobky Bagind vznikají. Všichni na fotografii v tomto domě pracují, část z nich ho i obývá. Jedná se o vzdálené příbuzné našeho "vedoucího výroby" Dennise (2. zleva). 

Aside background image

Prohlédněte si naši výrobu

Symbolickým nápisem "I made your clothes" se tedy hrdě připojujeme k týdnu udržitelné módy a férových podmínek pro výrobce. Pokud by Vás zajímala podrobnější prohlídka naší indické výroby, navštivte náš instagram, kde ve výběrech najdete videoprohlídku komentovanou Lukášem.

Děkujeme, že ani Vám nejsou udržitelnost a vyhovující pracovní podmínky lhostejné.

sdílet

Další příběhy

Vánoční dárky pro ni

Vánoční dárky pro ni

Výběr těch nejlepších vánočních dárků z pravé kůže pro maminku, babičku, sestru i kamarádku.

Vánoční dárky pro něj

Vánoční dárky pro něj

Přinášíme výběr dárků pro muže, které chcete potěšit poctivě vyrobeným dárkem. Tipy na dárky pro tatínka, dědečka, bráchu i manžela.

Diwali: svátek světel

Diwali: svátek světel

Diwali, neboli také festival světel, je jedním z nejvýznamnějších hinduistických svátků. Jeho oslavy probíhají 5 dní a provází je spousta duchovních ceremoniálů a dalších zvyklostí.

Návštěva Indie: kulturní šok

Návštěva Indie: kulturní šok

6 statečných z řad našeho týmu se vydalo na třítýdenní výpravu do daleké extotické Indie, kde sídlí naše výroba. Jaké byly první dojmy? Jak se indický život liší od toho našeho? To a mnohem víc jsme pro Vás sepsali v následujícím článku.

Zákulisí novinek z Kolumbie

Zákulisí novinek z Kolumbie

Jak vznikaly další novinky z kolumbijské výroby, kdo za nimi stojí a co bylo inspirací?

Lukášovy vánoční tipy

Lukášovy vánoční tipy

Co letos svým nejbližším pořídí zakladatel Bagind Lukáš Matějček? Podívejte se na jeho výběr lokálních značek, které s Bagind pojí hlavně nadšení pro poctivé řemeslo a kvalitní materiály.

BAG TO SCHOOL - JAK SPRÁVNĚ VYBRAT?

BAG TO SCHOOL - JAK SPRÁVNĚ VYBRAT?

5 tipů pro eco-friendly kempování

5 tipů pro eco-friendly kempování

Milujete vyrážet vstříc dobrodružství do nádherné přírody a usínat jen tak, s hvězdami nad hlavou? I kempování má ovšem svá pravidla, která bychom měli dodržovat, aby byl dopad na životní prostředí co nejmenší. Chovejme se k matce přírodě s úctou. Stokrát nám to vrátí svými překrásnými dary.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?