Pomáháme tam, kde je to potřeba

Pomáháme tam, kde je to potřeba

Chceme Indii oplatit to, čím nás obdařila. A proto skrz neziskovou organizaci MOST ProTibet již třetím rokem pomáháme tibetským dětem žijících v Indii v exilu. Z každého zakoupeného výrobku jde část výdělku na podporu těchto dětí. Každý kožený výrobek tak pomáhá. Za rok 2020 se díky vám, našim zákazníkům, podařilo vybrat 274 250,- Kč. Tyto peníze poslouží k pořízení psacích potřeb, učebnic a sešitů pro 723 dětí na celý rok. Je to neuvěřitelná částka a moc vám za ni děkujeme.

Nezisková organizace MOST ProTibet se dlouhodobě věnuje rozvojové pomoci. Úzce spolupracuje s charitativní organizací Tibetan Homes Foundation, kterou založil v roce 1962 samotný Dalajláma. Ta momentálně pomáhá více než 2 500 tibetských dětí, žijících v exilových vesničkách v oblasti Mussoorie, v indické Himálaji. Skrz MOST ProTibet dáváme těmto dětem šanci na lepší a spokojený život. Organizace na místě poskytuje veškerou péči zdarma a je zcela závislá na darech organizací či jednotlivců.

Vzdělání je klíčem k lepšímu životu

MOST ProTibet podporujeme už od začátku založení Bagind. Loni jsme díky vám vybrali 75 895,- Kč a tento rok už to bylo skoro čtyřikrát tolik. Díky tomuto daru děti dostanou potřebné školní pomůcky na celý školní rok. Vzdělanost děti zvyšuje jejich uplatnění na trhu práce a ony se tak neocitnou na ulici. Projekt zahrnuje čtyři školy, které leží v odlehlých oblastech i 4000 m.n.m. Ve škole se učí tibetštinu, hindštinu ale i angličtinu a všechny další důležité předměty v souladu s jejich kulturou. Časem stráveným ve škole to však nekončí. Organizace se stará i o sirotky, kteří žijí pospolu v domcích s náhradní maminkou.

„Za těch sedm let na cestách jsem potkal nespočet lidí, kteří mi svou láskou k člověku pomohli tolikrát, že si všechny ty situace už ani nepamatuji. Pokaždé jsem si však slíbil, že bych byl opravdu rád, kdybych to mohl jednou vrátit. Něco udělat. Něco, co pomůže. Jsem proto moc rád, že se nám to skrze Bagind daří.“

Lukáš Matějček, zakladatel Bagind

sdílet

Další příběhy

Jaro s Bagind

Jaro s Bagind

Jaké Bagind kousky skvěle doplní Váš jarní šatník a jsou pro jaro přímo stvořené? Objevte naše tipy.

Seznamte se s našimi výrobci

Seznamte se s našimi výrobci

Poznejte naše indické výrobce Dennise a Deepeshe a kolumbijského výrobce Lindermana.

Kožený Valentýn

Kožený Valentýn

Tipy na valentýnské dárky pro muže i pro ženy. Udělejte si letos krásný kožený Valentýn!

Cukroví z tsampy

Cukroví z tsampy

Ochutnejte cukroví z tradiční himalájské tsampy.

Vánoční dárky pro ni

Vánoční dárky pro ni

Výběr těch nejlepších vánočních dárků z pravé kůže pro maminku, babičku, sestru i kamarádku.

Vánoční dárky pro něj

Vánoční dárky pro něj

Přinášíme výběr dárků pro muže, které chcete potěšit poctivě vyrobeným dárkem. Tipy na dárky pro tatínka, dědečka, bráchu i manžela.

Diwali: svátek světel

Diwali: svátek světel

Diwali, neboli také festival světel, je jedním z nejvýznamnějších hinduistických svátků. Jeho oslavy probíhají 5 dní a provází je spousta duchovních ceremoniálů a dalších zvyklostí.

Návštěva Indie: kulturní šok

Návštěva Indie: kulturní šok

6 statečných z řad našeho týmu se vydalo na třítýdenní výpravu do daleké extotické Indie, kde sídlí naše výroba. Jaké byly první dojmy? Jak se indický život liší od toho našeho? To a mnohem víc jsme pro Vás sepsali v následujícím článku.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?