Seznamte se s našimi výrobci

V Bagind chceme objevovat nadějné a zručné výrobce z celého světa a přinášet jejich kvality českým a slovenským zákazníků. V současnosti naše portfolio tvoří výrobky z Indie a Kolumbie. Pojďte se podívat, kdo stojí za jejich výrobou!

Indický výrobce Dennis

Přátelstvím s Dennisem to celé začalo. Když si mladý Lukáš Matějček, budoucí zakladatel Bagind, plnil v Indii jeden ze svých cestovatelských snů, narazil v pouštním městečku na malý krámek s koženými výrobky, které mu hned učarovaly. Domů si od Dennise dovezl batoh, na který slýchal samou chválu, a tak se zrodil nápad přinést do Česka kvalitní kožené výrobky z Indie.

Výrobky od Dennise v Bagind najdete už od roku 2017. Prvními kousky, které pro Bagind vyrobil, byly tři batohy (Rollin, Headley a Lalita) a jedna peněženka Penny, teď už se počet výrobků vystoupal na desítky. Pro výrobu všech batohů, kabelek, tašek i doplňků používá kvalitní kozí kůži, která je druhotným produktem masovýroby. O tom, jak se kůže zpracovává, si můžete přečíst v reportáži z návštěvy koželužny. Dennis a jeho výroba sídlí v Jaisalmeru, konkrétně ve 13 rodinných domech, kde na výrobě spolu s Dennisem pracuje více než 100 spolupracovníků.

 

Nejprodávanější
Znáte z filmu Ostrov 🏝
Headley
Headley

Headley

2 999 Kč
Aside background image

Kolumbijský výrobce Linderman

S další Lukášovou cestou, která tentokrát směřovala do Jižní Ameriky, jsme se rozrostli o nového výrobce. Linderman do Bagind přinesl nové designy, zpracování a především nové materiály. Základem kolumbijských výrobků je totiž hovězí kůže a tkaný canvas.

Kožedělnému řemeslu se Linderman naučil sám ze zvědavosti postupným experimentováním s materiály. Díky spolupráci s Bagind a úspěšné Hithitové kampani s našimi zákazníky se jeho výroba rozrostla a nyní už sídlí na třech místech. Dvě z nich najdete v Bogotě a poslední ve vesničce Villa de Leyva, kousek od Bogoty. Ve výrobě kromě Lindermana pracuje také dalších 15 šikovných výrobců.

Nejprodávanější
⌛ Poslední možnost nákupu
Chica
Chica

Chica

3 499 Kč
Aside background image

Indický výrobce Deepesh

Jako poslední rodinu Bagind výrobců v roce 2022 rozšířil Deepesh, který Lukáše kontaktoval sám. S Lukášem a částí českého týmu se setkal při jejich indickém dobrodružství, které mělo cíl první Bagind výrobu v Jaisalmeru.

Deepeshova výroba sídlí ve městě Jodhpur, kde pro Bagind pracuje 30 zručných řemeslníků. Také v Deepeshově výrobě se pracuje s kozí kůží, jeho výrobky se však od těch Dennisových liší designem a zpracováním.

 

Nejprodávanější
Miley
Miley

Miley

2 799 Kč
Aside background image
sdílet

Další příběhy

Připravte svůj Bagind na jaro

Připravte svůj Bagind na jaro

Připravte svůj Bagind na jaro s tou správnou péčí. Váš výrobek Vám poté bude dělat radost mnoho let.

Jaro s Bagind

Jaro s Bagind

Jaké Bagind kousky skvěle doplní Váš jarní šatník a jsou pro jaro přímo stvořené? Objevte naše tipy.

Kožený Valentýn

Kožený Valentýn

Tipy na valentýnské dárky pro muže i pro ženy. Udělejte si letos krásný kožený Valentýn!

Cukroví z tsampy

Cukroví z tsampy

Ochutnejte cukroví z tradiční himalájské tsampy.

Vánoční dárky pro ni

Vánoční dárky pro ni

Výběr těch nejlepších vánočních dárků z pravé kůže pro maminku, babičku, sestru i kamarádku.

Vánoční dárky pro něj

Vánoční dárky pro něj

Přinášíme výběr dárků pro muže, které chcete potěšit poctivě vyrobeným dárkem. Tipy na dárky pro tatínka, dědečka, bráchu i manžela.

Diwali: svátek světel

Diwali: svátek světel

Diwali, neboli také festival světel, je jedním z nejvýznamnějších hinduistických svátků. Jeho oslavy probíhají 5 dní a provází je spousta duchovních ceremoniálů a dalších zvyklostí.

Návštěva Indie: kulturní šok

Návštěva Indie: kulturní šok

6 statečných z řad našeho týmu se vydalo na třítýdenní výpravu do daleké extotické Indie, kde sídlí naše výroba. Jaké byly první dojmy? Jak se indický život liší od toho našeho? To a mnohem víc jsme pro Vás sepsali v následujícím článku.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?